Somat Logo

Що таке фосфати й чому безфосфатний засіб для посудомийної машини безпечніший для довкілля?

У рекламі засобів для посудомийної машини часто вживають термін "безфосфатний" або відповідне повідомлення наноситься на упаковку. Більшість із нас розуміють, що це, напевно, добре, але чи замислювалися ви коли-небудь, що ж таке фосфати? Читайте далі, щоб дізнатися.

Що таке фосфати?

Фосфати – це природна форма елемента фосфору, присутнього навколо нас у нашому середовищі. Однак неорганічний хімічний фосфат не ідентичний елементу фосфору. Фосфат – це сіль фосфорної кислоти. Неорганічні фосфатні породи добуваються для отримання фосфору як добрива в сільському господарстві. Він стимулює ріст рослин, поділ клітин і фотосинтез. Фосфати утворюються, коли фосфор з’єднується з іншими елементами, і функціонують інакше. Різні фосфати використовуються в споживчих товарах, таких як зубна паста, фарби та мийні засоби для пральних і посудомийних машин.

Навіщо додавати фосфати до мийних засобів для посудомийних машин?

Близько 5% видобутого у світі фосфату донедавна використовували в мийних засобах. У мийному засобі для посудомийної машини фосфати зв’язують кальцій і магній та затримують інші часточки, допомагаючи видалити їх із брудного посуду під час миття. Вони також пом’якшують воду, запобігаючи утворенню вапняного нальоту на компонентах посудомийної машини.

Чи токсичні або шкідливі фосфати?

Оскільки фосфати є всюди, зокрема в їжі й нашому організмі, вони не токсичні й не шкідливі для людини. Насправді, якщо ваш лікар виявить дефіцит фосфату, вам призначать добавки для регулювання рівня фосфатів. Те ж саме стосується навколишнього середовища: фосфати є поживними речовинами, які стимулюють ріст рослин і самі собою не шкодять рослинам або тваринам. Якщо фосфати не токсичні й не шкідливі для людини та довкілля, чому в більшості країн їх заборонено додавати до мийних засобів для посудомийних машин?

Чому фосфати під забороною?

Фосфати заборонені в США та ЄС, а також у багатьох інших країнах. Попри те що вони не токсичні й не шкідливі для людини, їх присутність у водних шляхах може порушити баланс водних форм життя. Як добрива фосфати прискорюють ріст водоростей. Так зване цвітіння водоростей негативно впливає на інші організми, що мешкають у воді. Більшість очисних споруд не можуть повністю видалити фосфати з побутових стічних вод, тому деякі з них неминуче потрапляють у природні водні шляхи. У країнах, де заборонено фосфати, мали на меті обмежити цвітіння водоростей і запобігти забрудненню річок та озер через надлишок поживних речовин.

Як працює безфосфатний мийний засіб для посудомийних машин?

Відповідно до норм ЄС усі мийні засоби Somat для посудомийних машин не містять фосфатів. Формулу всіх продуктів змінено, щоб забезпечити незмінну ефективність очищення, але без фосфату в складі. Користувачі в регіонах із м’якою водою навряд чи помітять якісь зміни, тоді як у місцевостях із твердою водою тепер може знадобитися додавати більше солі в посудомийні машини. За результатами порівняння таблеток для посудомийних машин, першого після заборони використання в ЄС фосфатів у мийних засобах, найбільший у Німеччині інститут споживчих експертиз Stiftung Warentest оголосив продукт Somat Gold переможцем, оскільки він показав найкращі результати порівняно з іншими, навіть безфосфатними рішеннями.

Фільтр по категоріям: