Somat Logo

Посудомийна машина – чисто й екологічно

Чому використовувати посудомийну машину краще для довкілля, ніж мити вручну? Порахуймо… Ми наведемо переваги використання посудомийної машини порівняно з ручним миттям, а також пояснимо, як різні програми посудомийної машини можуть заощаджувати воду та енергію.

Використовувати посудомийну машину краще для довкілля, ніж мити вручну?

Нам усім відомі очевидні переваги використання посудомийної машини. Це швидше, гігієнічніше й ефективніше, ніж миття посуду вручну, а також допомагає підтримувати порядок на кухні. Проте як посудомийна машина впливає для довкілля? 

Результати незалежних досліджень переконливі: посудомийна машина справді найекономніший спосіб миття посуду. Загалом вона споживає менше води та енергії, навіть якщо враховувати енергію, що використовується для виробництва самої посудомийної машини. 

Новіші машини ще енергоефективніші. Повнорозмірні посудомийні машини в цілому більш економні, але компактна модель краще підходить для невеликого домашнього господарства, якщо порівнювати з машиною стандартного розміру, яка заповнюється всього наполовину.

Це основи. А зараз дізнаймося, як зменшити споживання ресурсів за допомогою правильної програми.

Яка програма посудомийної машини забезпечує найменше споживання ресурсів?

Очевидна відповідь – екопрограма. Однак якщо ви живете в регіоні, де спостерігається нестача води, важливіше заощаджувати воду. Якщо ви живете в місці, де виникають проблеми з електропостачанням, доцільно приділяти більше уваги економії енергії. Більшість виробників програмують екорежим на роботу з нижчою температурою й меншим споживанням води. Проте варто переглянути посібник з експлуатації посудомийної машини, щоб довідатися про потенціал економії води та енергії для інших циклів, таких як "швидке миття" або "економія води".

Економія енергії за допомогою посудомийної машини

Перш ніж увімкнути посудомийну машину, максимально заповніть її. Перегляньте наші рекомендації, щоб дізнатися, як розмістити в посудомийній машині якнайбільше начиння, не знизивши при цьому ефективності очищення. Завжди запускайте посудомийну машину з мінімальною температурою. Звичайно, потрібно вмикати підігрів для особливо брудного посуду та періодично запускати гарячу програму, щоб очищувати машину й знищувати бактерії. Але для щоденного миття тарілок, чашок і склянок достатньо прохолодної води. Крім того, заощаджуйте енергію, використовуючи режим висушування за кімнатної температури (якщо доступно) або навіть зупиняючи миття перед етапом сушки, щоб посуд висихав на повітрі природним шляхом.

Як у випадку з будь-яким електричним приладом, вимикайте режим очікування, коли не користуєтеся машиною. Щоб послабити навантаження на мережу, запускайте посудомийну машину в непіковий час (наприклад, пізно вночі), коли електроенергія зазвичай дешевша й стабільно надходить із місцевих електростанцій.

Економія води за допомогою посудомийної машини

Попередньо не ополіскуйте посуд ні під краном, ні в машині. Перед завантаженням посуду в машину зішкребіть залишки їжі, але не витрачайте воду на завдання, яке виконуватимете посудомийна машина. Перегляньте відео Dishwasher Diaries нижче, щоб дізнатися, чому попереднє ополіскування непотрібне.

Фільтр по категоріям: