Somat Logo

Гаряче й гігієнічно або холодно й екологічно: що й коли вибрати?

Якщо посудомийна машина не має автоматичного режиму або він не забезпечує бажаних результатів, важливо знати, як вибрати правильну програму вручну. Читайте далі, щоб дізнатися, яку температуру води й мийний засіб Somat слід використовувати залежно від того, що потрібно очистити: від злегка забрудненого посуду й крихких склянок до пригорілих каструль і надзвичайно брудного посуду для духовки.

Як вибирається потрібна температура в автоматичному режимі посудомийної машини?

Багато сучасних посудомийних машин оснащено автоматичною програмою, яка встановлює оптимальну температуру води залежно від типу посуду й ступеня його забруднення. Датчики аналізують вміст бруду в стічній воді й сигналізують про необхідність підвищення температури або збільшення кількості води, доки вода після ополіскування не стане чистою. 

За якої температури посудомийна машина споживає найменше ресурсів?

Перегляньте посібник із використання своєї посудомийної машини, щоб дізнатися, скільки води й енергії вона споживає протягом певних циклів миття. Загалом екопрограма має одночасно забезпечувати низьке споживання води та енергії. Проте можливо, що в режимі швидкого очищення холодною водою споживається менше енергії, а в разі тривалішого миття витрачається менше води. Більшість посудомийних машин оснащено екопрограмою. Перегляньте епізод Dishwasher Diaries нижче, щоб дізнатися, чому в разі використання високоефективного мийного засобу на кшталт Somat для миття посуду здебільшого достатньо температури 40 °C.

Правильна температура води для брудного посуду

Якщо екопрограма недостатньо ефективна для очищення найбруднішого посуду, пригорілих каструль і жирного приладдя для духовки, варто вибрати вищу температуру води й отримати кращі результати за один цикл миття, аніж запускати додатковий. Вища температура води, зокрема, може знадобитися, коли необхідно дезінфікувати певний посуд, а також у разі очищення посудомийної машини інтенсивним засобом Somat (рекомендується раз на місяць). Якщо вашу посудомийну машину оснащено програмою "складне забруднення", "видалення бруду" або "каструлі й сковорідки", очевидно, що вона передбачає вищу температуру води.

Правильна температура води для крихкого посуду

Делікатний посуд, винні келихи й інші крихкі скляні предмети найкраще мити в посудомийній машині за низької температури. По-перше, такий посуд навряд чи буде дуже брудний, тому гаряча вода для нього може не знадобитися. По-друге, висока температура (чи радше її різка зміна) може пошкодити скло й крихкий посуд. Делікатні програми посудомийної машини передбачають миття за нижчої температури (навіть нижчої, ніж передбачено екопрограмою) з подальшим ополіскуванням теплою водою.

Правильний мийний засіб для будь-якої температури

Зазвичай, що потужніший мийний засіб для посудомийної машини, то ефективніше він діє за нижчої температури. Для мийних засобів помірнішої дії може знадобитися вища температура. Найпотужніші засоби, на кшталт Somat Gold, можуть забезпечити чудові результати навіть за низької температури або в екорежимі. Somat Classic, з іншого боку, найкраще працює під час обробки стандартного посуду, тому для миття дуже брудного начиння може знадобитися вища температура. У більшості домашніх господарств варто тримати під рукою два різні типи мийних засобів і застосовувати їх залежно від ступеня забруднення посуду й вибраної температури води.

Фільтр по категоріям: