Somat Logo

Стійкий бруд: як очистити найбрудніший посуд у посудомийній машині

Навіть якщо ваша посудомийна машина без проблем справляється з повсякденним посудом і столовими приборами, очищення особливо брудних каструль, пригорілих сковорідок та іншого начиння може вимагати додаткових зусиль. Дізнайтеся, як щоразу досягати неперевершеної чистоти завдяки попередньому замочуванню, ополіскуванню й спеціальним продуктам для стійких забруднень. 

Як очистити пригорілу каструлю в посудомийній машині

Багато хто потрапляв у таку ситуацію: усього на хвилину відводиш погляд від каструлі з різотто або киплячим томатним соусом, і маєш не лише зіпсований обід, а й укритий чорною кіркою кухонний посуд із нержавіючої сталі. Шар бруду такий товстий і твердий, що здається, ніби пригорілу каструлю вже не врятувати. Проте якщо каструля справді з нержавіючої сталі, вам пощастило. Легке замочування, правильні налаштування посудомийної машини й належний мийний засіб допоможуть урятувати пригорілий посуд.

1. Здебільшого перед завантаженням у посудомийну машину немає потреби ополіскувати або замочувати звичайний брудний посуд. Очевидно, що це не стосується пригорілої каструлі, тому якомога швидше занурте її в теплу воду. Не використовуйте звичайний засіб для миття посуду або інші додаткові компоненти на цьому етапі. Сама вода допоможе розм’якшити кірку. Якщо ви все ж нанесли якийсь засіб, ретельно змийте його, перш ніж ставити каструлю в посудомийну машину, інакше його залишки можуть вплинути на результат.

Як очистити пригорілу каструлю в посудомийній машині

2. Протримавши каструлю замоченою достатньо довгий час, зішкребіть твердий нагар із дна дерев’яною ложкою або шпателем, а потім видаліть іще трохи за допомогою пластмасової чи сталевої губки. 

3. Пригорілу каструлю слід мити лише з іншим особливо брудним посудом. Після вечірки або великого застілля найкраще у звичайному режимі помити тарілки й склянки, а пригорілі каструлі, липкі сковорідки й брудні дека очистити ретельніше. Якщо посуду для окремого ретельного миття недостатньо, пригорілу каструлю слід завантажувати лише з неделікатними й некрихкими предметами, а келихи для вина й китайську порцеляну залиште до наступного разу. 

4. Не перевантажуйте посудомийну машину й не розміщуйте каструлю під кутом для економії простору. Що більше місця залишиться навколо пригорілої каструлі, то більше води дійде до неї й чистішою вона стане. Перегляньте друкований або розміщений на вебсайті виробника посібник з експлуатації вашої посудомийної машини, щоб дізнатися, чи не передбачено в ній окремого місця для особливо брудного посуду. Якщо ні, розмістіть пригорілу каструлю на нижній полиці догори дном. 

5. Виберіть на посудомийній машині максимально інтенсивну програму. Залежно від моделі, це може бути високотемпературний режим або щось на кшталт ""складне забруднення"", ""видалення бруду"" або ""каструлі й сковорідки"".

6. Окрім належного мийного засобу, важливою умовою успішного очищення є гаряча вода. Якщо вода в крані нагрівається не відразу, те ж саме стосується й посудомийних машин, оскільки більшість із них споживають саме гарячу воду. Щоб вода була максимально гарячою від початку, її можна спустити перед запуском посудомийної машини. Щоб не марнувати воду, наповніть нею чайник або відро для миття підлоги. 

7. Для найбруднішого посуду рекомендуємо використовувати Somat Gold 12 – багатофункціональну таблетку для надзвичайно ефективного видалення пригорілої їжі з каструль і сковорідок. Не спокушайтеся подвоїти дозу – використання двох таблеток не покращить результат удвічі. Навпаки, через надлишок мийного засобу на посуді може залишитися наліт, який буде важко змити. Перегляньте відео нижче, щоб дізнатися, як працюють ці потужні таблетки.

8. Зазвичай ви чекаєте завершення повного циклу висушування посуду, але в цьому випадку пригорілу каструлю краще витягти, поки вона ще волога. Завдяки цьому будь-які залишки пригорілої їжі, які не було видалено під час миття, залишаться вологими, тож їх можна буде легко витерти вручну. Під час сушіння вони знову застигнуть на стінках каструлі, і вам доведеться починати все спочатку.

Як очистити пригорілу сковорідку в посудомийній машині

Більшість перерахованих вище порад з очищення пригорілої каструлі також працюють для очищення пригорілої сковорідки, якщо її виготовлено з нержавіючої сталі! Однак якщо ваші каструлі або сковорідки виготовлено з анодованого алюмінію, мити їх у посудомийній машині взагалі заборонено. Каструлі й сковорідки з тефлоновим антипригарним покриттям можуть бути придатні для миття в посудомийній машині (див. інструкції на дні каструлі/сковорідки, упаковці або веб-сайті виробника), але не використовуйте сталеву губку на кроці 2. 

Як очистити ДУЖЕ брудний посуд у посудомийній машині

Якщо ви зуміли очистити пригорілу каструлю або сковороду, звичайні брудні тарілки можуть видатися дрібницею, проте слід пам’ятати про деякі застереження.

1. Інтенсивний режим миття слід використовувати, лише якщо ви впевнені, що посуд достатньо міцний, щоб витримати сильне нагрівання.

2. Ви не зможете розмістити весь брудний посуд догори дном, як у випадку з пригорілою каструлею або сковорідкою, проте між предметами обов’язково потрібно залишити достатньо простору. Наприклад, можна залишити пустий простір між двома особливо брудними тарілками. 

3. Змініть звичне розташування посуду в посудомийній машині, якщо предмети, які ви звикли розміщувати на верхній поличці, брудніші, ніж зазвичай. Наприклад, кавову чашку, у якій ви спекли кекс, потрібно покласти на нижню полицю, навіть якщо зазвичай ви кладете її на верхню.

4. Брудні дека інколи так само складно відмити, як і пригорілі каструлі та сковорідки, тому за потреби замочіть їх (лише у воді), як описано вище.

Фільтр по категоріям: