Somat Logo

Усунення вапняного нальоту – що робити, якщо вода тверда

Що таке тверда вода і як вона руйнує вашу посудомийну машину? Ми пояснюємо причини утворення вапняного нальоту й ділимося порадами зі зменшення впливу твердої води за допомогою правильних додаткових засобів для посудомийної машини. Спойлер: тверда вода не зіпсує вам життя!

Що таке вапняний наліт? Що таке тверда вода?

Якщо коротко, вапняний наліт – це видимий результат впливу твердої води. Ви можете помітити білий осад на склянках після посудомийної машини, плями води на посуді й сірі або білі нашарування навколо дверцят. Усе перераховане вище – це явні ознаки впливу твердої води. Що це означає? Якщо ви живете в зоні з твердою водою, вода, що тече з вашого крана, має високий вміст мінералів, тому що вона пройшла через вапняк і крейду. З цих шарів породи звичайна водопровідна вода вимиває дрібні часточки карбонату магнію та карбонату кальцію, жодним чином не шкідливі для нас. Однак вони шкідливі для побутової техніки, такої як чайник або пральна чи посудомийна машина, якщо ви дозволите їм перетворитися на вапняний наліт. Якщо ви не впевнені, чи ваша вода тверда… то, імовірні, ні. Проте ви можете звернутися до місцевих органів влади, щоб точно дізнатися рівень твердості води у своєму регіоні. 

Як запобігати утворенню вапняного нальоту за допомогою солі для посудомийних машин

Найкращий спосіб протидії впливу твердої води – не допустити її накопичення й перетворення на вапняний наліт. Залежно від твердості води, продукти Somat забезпечують різний рівень захисту від вапняного нальоту. Мийні засоби для посудомийних машин із багатокомпонентними формулами вже містять сіль, якої достатньо для води певного рівня твердості. Наприклад, це такі продукти, як таблетки Somat Gold, гель Somat Gold, та таблетки Somat All in one. Вони захищають машину від утворення вапняного нальоту й запобігають появі білих плям на склянках і слідів води на посуді, якщо твердість води не перевищує 21° dH.

Проте якщо вода твердіша, ніж зазначено вище, або ви використовуєте мийний засіб без солі на кшталт Somat Classic, сіль доведеться додавати окремо. Кухонну сіль – той самий хлорид натрію – використовувати не можна, адже її гранули можуть пошкодити вашу посудомийну машину. Спеціальна сіль пом’якшує воду, притягуючи дрібні часточки магнію й кальцію та запобігаючи їх відкладенню на посуді, склянках або компонентах посудомийної машини. Вона постачається у великій упаковці й додається до спеціального відділення для пом’якшувача, розташованого на металевій основі посудомийної машини під нижньою полицею. Коли ви відкрутите кришку, контейнер може видатися вам малим, але продовжуйте засипати – ви будете здивовані, скільки солі він здатен умістити. Не хвилюйтеся, якщо у відділенні для пом’якшувача є вода. Щоб виконати свою роботу, сіль має розчинитися у воді. Перегляньте відео нижче, щоб дізнатися, як це працює.

Як видалити вапняний наліт за допомогою спеціального засобу

Тепер ви знаєте, як запобігти утворенню вапняного нальоту в посудомийній машині. Сподіваємося, проблеми, спричинені твердою водою, вас більше не турбуватимуть. Звичайно, якщо, ваша шафа не переповнена склянками з огидним білим нальотом і посудом із плямами від води. У нас є добра новина: вони знову засяють яскравим блиском після миття у посудомийній машині з використанням багатофункціональних таблеток, гелю або просто додайте спеціальну сіль до відповідного відсіку. Погана новина: вапняний наліт залишається компонентах посудомийної машини і видалити його не так просто. Помітивши товсті, та тверді шари вапняного нальоту всередині посудомийної машини, скористайтесь Засобом для очищення Somat, щоб запобігти пошкодженню вашого помічника і видалити наліт. Ми рекомендуємо проводити очищення посудомийної машини раз на місяць, щоб уникнути негативного впливу твердої води на вашу посудомийну машину.

Фільтр по категоріям: